Spišský hrad

Hodnotenie čitateľov: / 15
SlabéVynikajúce 

Spišský hradSpišský hrad patrí medzi najrozsiahlejšie hradné komplexy Európy a je najväčším hradom na Slovensku. Jeho rozloha je unikátna - viac ako 41 tisíc m2. No nielen vďaka svojej mohutnosti bol hrad v roku 1993 zaradený na zoznam Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Jeho výstavba sa začala v dvanástom storočí, svoju rozlohu a mohutnosť získaval však počas ďalších 600 rokov. Dnes z neho nezostalo veľa, pri bližšom pohľade však zistíte, že na minulosti tohoto kolosu je čosi fascinujúce, aj keď Vás história doteraz vôbec nezaujímala...

 


Ako sa dostnate na Spišský hrad?


Z Vrbova sa na Spišský hrad ide smerom na Levoču. Teda pôjdete smerom na Jánovce, v Jánovciach doľava smerom na Spišský štvrtok, pred ním však treba odbočiť na Levoču. Cel Levoču treba prejsť rovno smerom na Nemešany cez Spišský Hrhov. Cieľom je vlastne obec Žehra, na ktorú odbočíte z hlavnej cesty. Spišský hrad však už uvidíte z diaľky, takže sa nebojte, že by ste zablúdili.
V čase našej návštevy, 28.2.2009 bol síce ešte zimný deň, no mali sme šťastie na slnko, to vykuklo a umožnilo nám spraviť niekoľko pekných záberov tohto starodávneho kolosu.


Informácie o cenách za vstup a otváracích hodinách


Vstupy do vnútra: máj - október - denne od 9:00 do 18:00, pričom posledný vstup do hradu je o 17:00

Denná prehliadka
Dospelí 4,49€
Zľavnené vstupné 2,16€
Rodinná vstupenka 9,96€
Skupinová zľava 15 osôb a viac 3,32€
 
Nočná prehliadka hradu
Vstupné 5,48€
Zľavnené 3,32€

Ceny a údaje sú podľa stránky www.spisskyhrad.com

 

Fotografie z 28.2.2009


Spišský hrad

Spišský hrad

Spišský hrad

Spišský hrad

 

Spišský hrad
_
Spišský hrad

Spišský hrad

Spišský hrad

Spišský hrad

Spišský hrad

 

Vrbov na facebooku: