Slovenský raj - Na kláštorisko zo Spišských Tomášoviec

Hodnotenie čitateľov: / 9
SlabéVynikajúce 
KlastoriskoMy sme šli práve zo Spišských Tomášoviec smerom na Kláštorisko, vyšli sme pri Letanovciach. Stredne náročná túra. Napísal by som, že nenáročná, ale výstup na kláštorisko bol naozaj veľmi strmý a dal nám všetkým zabrať

Národný park Slovenský raj patrí medzi najmladšie národné parky Slovenska. Nachádza sa v centrálnej časti východného Slovenska v okresoch Brezno, Poprad, Rožňava a Spišská Nová Ves. Najvyšším bodom tohto územia je predná hoľa (1 545 m n. m.), naopak, najnižším bodom je hladina rieky Hornád pri Spišskej Novej Vsi (450 m n. m.) Pokračovať by sme určite mohli vyčítavaním všetkých superlatív, ale nič sa nevyrovná tomu „naj“ , ktoré môžete zažiť len vy na vlastné oči a na vlastnej koži :-)

Z hľadiska polohy Vrbova k Slovenskému raju sú najbližšie prístupové miesta do Slovenského raja obce ležiace smerom na západ od Spišskej Novej Vsi. Práve tieto obce sú však východiskami do turisticky najvyhľadávanejších miest tohto krásneho kúta Slovenska, kde nájdete množstvo tiesňav, planín, vodopádov a jaskýň. Ako najvýhodnejšie miesto pre začiatok túr sa javia Spišské Tomášovce (vzdialenosť od Vrbova cca 17km). Spišské Tomášovce je obec s asi 1500 obyvateľmi, v nadmorskej výške 532 m n. m. Nie je tam problém nájsť si miesto na zaparkovanie (môžete tak spraviť v samotnej obci, napr. ako my, priamo pred obecným úradom :-)) Len neďaleko od obce leží stredisko Čingov, čo by najväčšie turistické stredisko Slovenského raja.


Ubytovanie Ubytovanie Ubytovanie Ubytovanie Ubytovanie Ubytovanie Ubytovanie Ubytovanie Ubytovanie Ubytovanie Ubytovanie Ubytovanie Ubytovanie Ubytovanie Ubytovanie Ubytovanie Ubytovanie Ubytovanie Ubytovanie
 
Teším sa, že vás článok zaujal. Tak šup-šup, objednajte si ubytovanie. V ponuke mám domácich ubytovateľov a lacné ubytovanie bez provízie sprostredkovateľom!

Vrbov na facebooku: