Slovenský raj: z Čingova smerom na ústie Kyseľa - ľahká vychádzka

Slovenský raj Čingov - Kyseľ ústieNenáročná prechádzka - Čingov - Kyseľ ústie a späť. Pripájam ešte malý výlet, ktorý sme absolvovali ešte na jeseň. Ako to už chodí, fotografie ostali na karte fotoaparátu. Minule som však chcel odfotiť stolík na bazár a fotky sa našli :-). Vybrali sme sa teda do Čingova. Čingov je vzdialený od našej východiskovej obce - Vrbov - 19.9km. Aspoň tak o tom píše google. Čingov je jedno z dvoch hlavných vstupov do Slovenského raja. Druhou alternatívou je Podlesok. Podlesok je k Vrbovu tochu bližšie (necelých 17km). V minulom článku - výlet na Letanovský Mlyn sme začínali práve v Podlesku.
My sme sa vybrali z Čingova, kde sme celkom pohodlne, a bez poplatku odstavili naše auto, smerom na Kyseľ. Necítili sme sa nejak fit, takže, vysoké ciele sme si nedávali. Cieľom bolo, prejsť sa, čo sa nám aj podarilo. Pozrite si niekoľko fotografií pre inšpiráciu.

Slovenský raj: z Čingova smerom na ústie Kyseľa - ľahká vychádzka - čítať viac...
 

Výlet na Letanovský Mlyn, Slovenský raj

Slovenský raj - na Letanovský mlyn a späťVeľmi pekná, stredne náročná túra, podľa značenia na mapách 3 a 1/2 hodiny. Pre bežného smretlníka - 4 a viac hodín. Začiatok: Podlesok, Hrabušice, ďalej po modrej, smerom na Hrdlo hornádu, Letanovský Mlyn. Naspäť po žltej značke.
Výlet na Letanovský Mlyn, Slovenský raj - čítať viac...
 

Slovenský raj - Na kláštorisko zo Spišských Tomášoviec

KlastoriskoMy sme šli práve zo Spišských Tomášoviec smerom na Kláštorisko, vyšli sme pri Letanovciach. Stredne náročná túra. Napísal by som, že nenáročná, ale výstup na kláštorisko bol naozaj veľmi strmý a dal nám všetkým zabrať

Slovenský raj - Na kláštorisko zo Spišských Tomášoviec - čítať viac...
 
Teším sa, že vás článok zaujal. Tak šup-šup, objednajte si ubytovanie. V ponuke mám domácich ubytovateľov a lacné ubytovanie bez provízie sprostredkovateľom!

Vrbov na facebooku: