Kúpalisko Vrbov - Popis areálu a bazénov

Termálne kúpalisko Vrbov12.7.2009 - Pozor, tento popis už nie je celkom aktuálny. Momentálne sa dokončuje rekonštrukcia a kúpalisko sa dočkalo niekoľkých zmien, takže popis berte momentálne len tak orientačne... Všetko platí, zmenil sa plavecký bazén, zmizol bazén "ryba", pribudol "motýľ", ale aj niekoľko ďalších zmien, nový popis pre vás momentálne pripravujeme

Keď vojdeme do areálu z dolnej brány, kde sa nachádza veľké platené parkovisko, po pravej ruke sa Vám hneď po východe z pokladne ukáže veľký červený tobogán. K nemu patrí aj bazén, ktorý neviem ako nazvať, ale keďže do neho tečie tobogán, tak bude to bazén tobogánový :-) Tobogán je rozhodne novší, ako kúpalisko, čo je hlavným argumentom na to, že niekto povie, že sa tam za dvadsať rokov nič nespravilo :-) Nie je to naozaj celkom tak. No ale poďme späť, spomenuli sme bazén s tobogánom, hneď vedľa neho nájdete menší bazén, ktorý je zaujímavý svojím vírením, voda je dosť teplá a príjemne sa tam sedí, aj keď sa tam čľapkajú najmä deti... Z úrovne tohto bazéna už určite uvidíte stánky, ktoré ako neskôr zistíte budú lemovať takmer celý zvyšok areálu. No ale poďme ďalej. Po prejdení množstva stánkov, kde si môžete dať od zmrzliny cez gofry, langoše a neviem aké výmysly až po údené ryby, pečené kuracie stehná už vidíte náš najdôležitejší bazén – sedací. Naozaj je dôležitý, keďže ako si ja zamlada spomínam, babky do neho chodili aj oblečené v kroji :-) vážne. No ale prečo? Pretože voda v ňom, ale nie len v ňom je naozaj liečivá. Voda v ňom má bežne 37 °C. Odporúčaný pobyt v nej je 20 minút, zrejme kvôli výparom, tie sú tam naozaj silné, aj keď určite nie nepríjemné, skrátka, pobyt v tak teplej vode z vás urobí mierne malátneho a ospalého človeka... uspáva to priam nádherne... pritom ten pocit, ako Vami natriasa bublajúca voda, ako Vám masíruje zadok... paráda :-) Pobyt v bazéne však treba ukončiť, predstavme si napríklad vchádzať babku v kroji dovnútra... teraz som si spomenul, zabudol som ešte jeden bazén po ceste do tejto, ako my vravíme a asi nielen my, ryby. Bazén je totiž v jej tvare, aj keď si to aj mnoho domácich nikdy nešimlo...
Zabudol som teda laminátku. Laminátka je asi 50m dlhý bazén s príjemnou teplou vodou, ktorý však nie je tak hlboký, takže tam bežne nájdete celé rodiny, ako sa špliechajú, hádžu si loptu, či len sa tak opľúvajú termálnou vodou, ktorá je v tomto bazéne teploty cca 33°C.
Vyššie spomenutá ryba oddeľuje plavecký bazén od laminátky. Plavecký leží teda bližšie k hornej bráne, je dlhý 50m. Ale tu niekde by som mal skončiť s vyčítavaním faktov. Vlastne o vetu skôr. Totiž, ako určite viete, areál sa prerába. Konečne došiel investor, ktorý sa do toho rázne pustil, aj keď teda nie tak, ako by sme si my domáci predstavovali, ale čo spravil je, že predelil plavecký bazén v pomere asi dve tretiny k jednej a z tej menšej časti spravil sedaciu časť. Pramení to zrejme z maximálne preplnenej ryby počas celého obdobia. Ľudia sa radi len tak povaľujú... :-) Takže sedieť sa bude dať už aj tam. Celý plaveckú bazén stále lemujú krásne kríky, stromy, nebude už určite ako býval, no verím, že si stále zaplávete. Prvé dojmy vám poskytneme hneď, ako to bude možné.
Určite Vás budú zaujímať aj detské bazény! Tie máme dva a sú mierne odlišné, prvý, menší, kde je voda naozaj ako pre malé detičky je taký, že sa tam v sprievode rodičov kúpu aj tie najmenšie detičky. Druhý slúži pre mierne vyrastené detičky... pamätám si, ako som si tam ja odieral nohy... áno, po celodennom bláznení si pekne oderiete nohy. No ale deťom nezakážete sa blázniť, keď: „sa tam všetky deti takto bláznia, mami“ :-)
Ako vidieť aj z fotografie, všade, v celom areáli je priestor, kde si môžete zložiť deku, len tak sa slniť, čítať si, či napchávať sa zmrzlinou :-)

Kupalisko Vrbov Planik otoceny

Diskutujte aj o kúpalisku vo Vrbove v našej knihe návštev!
 

Vrbov na facebooku: