EĽRO - festival Európskeho Ľudového remesla

EĽRO v Kežmarku 2013Aj tento rok sa v Kežmarku konal festival Európskeho Ľudového remesla. Aby som vám ho priblížil, prinášam niekoľko fotografií.
EĽRO v Kežmarku je už niekoľko rokov cieľom stretnutí nielen remeselníkov od tých bežných až po remeslá, ktoré mnohí ani nevedia, že vôbec existovali. EĽRO je aj výber dobových šermiarov ktorých uvidíte v akcii, množstvo folkových skupín, a každoročne sa tu zíde aj viacero hostí z oblastí hudby, herectva či rôznych vzácnych hostí z okolia, ktorí majú k tradíciám tohto historického mesta blízko. Tento rok tomu nebolo inak. Škoda len, že EĽRO netrvá dlhšie. Tie tri dni sú veľmi krátke a udalosť naozaj pekná. V tom čase sa totiž Kežmarok vráti o storočia späť, kedy v jeho uliciach títo remeselníci pracovali každým dňom. Atmosféru, ktorou vtedy dýcha mesto je ale treba zažiť. Keďže je už ale tento rok neskoro, zbytočne veľa slov, pozrite si fotogalériu... A budúci rok nezabudnite, druhý júlový týždeň v Kežmarku!

A keďže v dnešnej dobe ja nájsť dobrého remeselníka ťažšie ako pred rokmi, kedy boli tieto všetky povolania v móde, pozrite si ešte jeden web: remeselnici-slovenska.sk, pomôže vám nájsť si odborníka v oblasti, keď ho budete potrebovať. No, darmo, doba sa mení a remeselníka si dnes už väčšina ľudí zháňa na internete :-)