Poprad

Poprad je najväčšie podtatranské mesto, 10-te najväčšie mesto na Slovensku, momentálne v Poprade žije viac ako 54 tisíc obyvyteľov. Je to mesto, ktoré je doslova obklopené panorámou Vysokých Tatier. Poprad tvorí akúsi vstupnú bránu do týchto najmenších, no pre mnohých najkrajších veľhôr sveta.
Leží na hlavnej železničnej trase medzi Bratislavou a Košicami, takže vlakové spojenie z celého Slovenska je týmto zabezpečené a v minulosti veľmi pomohlo rozmachu Popradu. Možnosti prilákať turistov z celej Európy prispieva aj neďaleké letisko v Poprade - Veľkej, Poprad-Tatry, ktoré je jedno z najvyššie položených letísk v Európe - 718 m.n.m.
Poprad - čítať viac...
 

AquaCity Poprad

Aquacity v Poprade je nedávno vybudované centrum pre oddych spojený s kúpaním a všetkým, čo si okolo namáčania sa vo vode viete predstaviť.
Samozrejme, Aquacity ponúka množstvo bazénov, vnútorných aj vonkajších, vírivé prúdy, sprchy, wellness programy, masáže, kryoterapiu, reštaurácie, skrátka, všetko čo k modernému aquaparku patrí. Najviac ľudí ale zrejme zaujíma práve ponuka vodných aktivít a teda bazénov. Tie by sa mohli rozdeliť podľa toho, či idete do akvaparku na oddych, alebo idete oddychovať s deťmi, lebo to nie je až tak celkom oddych :-), alebo ste prišli naozaj riadne plávať. Určite, vo veľkom Aquaparku vám musí byť všetkým zadosť.
AquaCity Poprad - čítať viac...
 
Teším sa, že vás článok zaujal. Tak šup-šup, objednajte si ubytovanie. V ponuke mám domácich ubytovateľov a lacné ubytovanie bez provízie sprostredkovateľom!

Vrbov na facebooku: