Recenzia: Thermal Park Vrbov, Termálne kúpalisko vo Vrbove prvý deň nového roku

Hodnotenie čitateľov: / 131
SlabéVynikajúce 
Thermal Park Vrbov - Termálne kúpalisko vo VrboveMnohí ešte určite nevedia, čo sa od rekonštrukcie vrbovského termálneho kúpaliska udialo. Zmeny boli určite načase a všetci sme sa tešili, čo z toho vlastne bude. Kúpalisko som od otvorenia po rekonštrukcii navštívil asi trikrát a dúfam, že to bolo dosť na to, aby som vám priblížil jeho atmosféru. Vopred môžem povedať, že ak sa chystáte do Vrbova a neboli ste tu ešte od ukončenia rekonštrukcie kúpaliska, tak sa máte na čo tešiť, veď čítajte ďalej a dobre pozerajte fotografie.
Na začiatok musím povedať, že dostať sa do samotného areálu vôbec nie je jednoduché. Totiž, pre peších, smerujúcich z centra obce Vrbov ku vstupu, ktorý sa nachádza v centrálnej, novopostavenej budove, v strede areálu (medzi oboma niekdajšími vstupmi) nevedie žiaden chodník. Naviac, ak pôjdete pešo, budete musieť, za momentálne pretrvávajúceho - zablateného počasia určite, využiť pre svoju chôdzu hlavnú cestu hore kopcom smerom k hotelu Flipper, čo nie je príjemné, cesta je totiž dosť úzka a strmý kopec dá zabrať, takže auto padne naozaj vhod. Ak ho teda máte, privezte sa pohodlne až hore k hotelu Flipper a zaparkujte niekde pred ním. Potom vás už asfaltová cestička dovedie k presklennej novovybudovanej budove Thermal Park-u Vrbov.

Pohľad na Thermal Park Vrbov terasy novej presklennej budovy
Thermal Park Vrbov - pohľad na novovybudovaný bazén Motýľ


Po vstupe do novej budovy Thermal Parku Vrbov budete určite príjemne prekvapení. Je moderne zariadená, celá presklenná a je v nej teplo, čo nám po ceste padlo vhod.

Pohľad na Thermal Park Vrbov -  terasa novej presklennej budovy
Po uhradení naozaj nízkej ceny, ktorá sa odvíja od času pokračujete už s hodinkami na ruke cez turniket k lavičke, kde sa treba vyzuť. Vedľa nej je hneď priestor na odloženie cennín. Ten funguje na čip v hodinkách, takže veci sa ukladajú a vyberajú naozaj jednoducho.
Pohľad na Thermal Park Vrbov - skrinky na čipThermal Park Vrbov - pohľad na bazén lienka na prvom poschodí

Po schodoch nižšie sú skrinky so šatňami. Šatne síce nie sú delené na mužské a ženské oddelenie, ako napr. v Bešeňovej, ale v zadnej časti miestnosti so skrinkami na odkladanie vecí sa nachádza myslím dostatočné množstvo kabíniek, kde sa môžete prezliecť. Skrinku pohodlne uzavriete hodinkami a pokračujete smerom k bazénom.

Pohľad na Thermal Park Vrbov - pohľad na vstup do bazénov z poschodia

Po ceste k bazénom treba zdolať zopár shodov. Najprv prejdete okolo miestností so sprchami, pokračujete ďalej, kde sa ocitnete znovu v presklennej časti budovy. Na tomto poschodí nájdete momentálne len jeden detský bazén s názvom "Lienka". Ten je pre naozaj veľmi malé deti, ktoré sa tam môžu pekne vymočiť. Kým jeden z rodičov striehne na deti, druhý sa môže pohodlne vyvaliť na lehátkach, ktoré su taktiež na tomto podlaží. Cez presklennú stenu sa dá výjsť na terasu, kde sa ale v týchto zimných časoch nikto neopaľoval.

Thermal Park Vrbov - pohľad na vstup do bazénov zo schodov
Thermal Park Vrbov - pohľad na vstup do bazénov zo schodov

Už po ceste schodami zbátáte bazény. Vstupujete do malej časti bazénu, ktorý sa zužuje. Táto časť je zakrytá plastovými krytmi, ktoré rukou odhrniete a pokračujete touto uličkou s teplou vodou ďalej, smerom von. Tu už nemáte nad hlavou nič, ste prakticky von. Zimu však určite necítite, pretože väčšinu tela máte predsalen v teplej vode. Táto ulička sa miestami rozširuje a zužuje tak, že okolo môžu vo vode posedávať ľudia a vy pekne prechádzať ďalej. V tejto časti nie je zrejme termálna voda, aspoň nemá také sfarbenie, je priezračná, čo vo Vrbove nie je zvykom. Ulička vedie až do vyvýšenej krytej časti, kde výjdete schodmi a prejdete do ďalšieho bazénu - do bazénu Motýľ. Ak prídete v noci, zistíte že celá táto ulička je vysvietená meniacimi sa farbami svetiel a brodiť sa ňou je naozaj paráda. Samozrejme, že celá táto časť má pochrómované dno, bo bokoch sa dá sedieť a prúdy vody vám pritom masírujú všetky časti tela.

Thermal Park Vrbov - vstupná časť bazénov s plastovým prechodom vonThermal Park Vrbov - vstupná časť bazénov vo vonkajšej časti s mostom, ktorý prechádza ponad

Krytým prechohom, ktorý oddeľuje priehľadnú vodu už s typickou, termálnou efektne prejdete do bazéna Motýľ. Ten je naozaj rozľahlý, voda v ňom má okolo 37 stupňov Celzia a miesta, kde sa dá usadiť a nechať si prúdmi vymasírovať telo je naozaj dosť. Celý bazén je takziež úplne nový, s chrómovým dnom a bokmi, už sa len usadiť a vegetiť...

Thermal Park Vrbov - bazén Motýľ
Thermal Park Vrbov - bazén Motýľ

Z motýľa je možné po dostatočnom vyhriatí sa prejsť do ďalších dvoch bazénov. Je treba však prejsť povonku, čo by nebol problém, keby sme vedeli lietať, ale prechod po studenom povrchu dá naozaj zabrať, ale, aspoň ste o to radšej, keď sa znovu vrátite do vody! :-)

Thermal Park Vrbov - prechod do farebnej termálnej vody
Thermal Park Vrbov - pohľad...
Thermal Park Vrbov - z bazéna Motýľ sa vychádza už po vlastných do bazéna plaveckého


Ďalšie dva bazény vznikli rozdelením starého, plaveckého bazéna, z ktorého cca 1/3 poslúžila na vytvorenie ďalšieho sedacieho bazénu. Ten však nie je natoľko komfortný, ako Motýľ, keďže nemá pochrómovaný povrch dna a bokov. Napriek tomu to ale nie je zlé, voda je teplá, ako v Motýľovi a prechod do studenšieho, no určite nie studeného plaveckého bazéna je úplne bezbolestný, keďže spolu susedia. Zmenšený plavecký bazén má pôvodné dno, pridané boli ale prúdy vody, ktoré vychádzajú z dna podĺž krajov a stredu bazéna a voda počas zimných mesiacov je ideálna, skrátka, aj keď neplávete, len sa motáte okolo krajov, hodinu v ňom určite vydržíte bez toho, aby vám bola zima.

Thermal Park Vrbov - vpravo je laminátový bazén vypustený
Thermal Park Vrbov - vľavo v zime nenapúšťané vonkajšie detské bazény

Keďže bolo zimné obdobie, letné detské bazény a ani laminátový bazén neboli napustené, napriek tomu, priestoru na kúpanie sa, či plávanie bolo naozaj dosť.

Pri vstupe platíte na čas, ku ktorému sa ale ešte prirátava čas 0,5 hod na prezlečenie, takže sa dosýta vymočíte aj za zakúpený 2,5 hodinový lístok. Čas, ktorý vám ešte zostáva sa dá odčítať pomocou hodiniek na prístrojoch v krytých častiach kúpaliska. Cena, za ktorú si ale lístok kúpite je naozaj veľmi priaznivá, je to totiž len 5,5€ pre dospelú osobu na 2,5Hod, dieťa, alebo ZŤP zaplatí len 4€.
V porovnaní s napr. Bešeňovou je to super cena, keďže tam zaplatíte za 2 Hod len vo vonkajších bazénoch 9€ za dospelú osobu.

Thermal Park Vrbov - reštaurácia na najvyššom poschodí budovy

Aby som nezabudol: na najvyššom poschodí sa nachádza reštaurácia, kde sa dá čosi zjesť no a ku kúpaniu patria aj masáže, ktoré v Thermal Parku Vrbov ponúkajú taktiež. Taktiež som si všimol vozík, ktorým je možné aj ťažko sa pohybujúcich ľudí pohodlnejšie prepraviť až do vody.

Objektívne hodnotenie?

(+) stav po rekonštrukcii - dobrý vzhľad, aj služby
(+) nízke ceny
(+) výborná termálna voda

(-) zlý prístup pre peších prichádzajúcich z obce


 
Teším sa, že vás článok zaujal. Tak šup-šup, objednajte si ubytovanie. V ponuke mám domácich ubytovateľov a lacné ubytovanie bez provízie sprostredkovateľom!


Informácie o otváracej dobe a cenové podmienky sú prevzaté zo stránok www.termalnekupalisko.com a nemusia byť aktuálne. Posledná aktualizácia 9.7.2020.
Moj-vrbov.sk nie je majiteľom kúpaliska. Snažíme sa len objektívne informovať o kúpalisku. Môže sa stať, že informácie uvedené na našich stránkach nie sú úplne aktuálne. Pre najaktuálnejšie informácie si vždy prezrite stránku majiteľa termálneho kúpaliska vo Vrbove.

Vrbov na facebooku: