EĽRO - festival Európskeho Ľudového remesla

EĽRO v Kežmarku 2013Aj tento rok sa v Kežmarku konal festival Európskeho Ľudového remesla. Aby som vám ho priblížil, prinášam niekoľko fotografií.
EĽRO v Kežmarku je už niekoľko rokov cieľom stretnutí nielen remeselníkov od tých bežných až po remeslá, ktoré mnohí ani nevedia, že vôbec existovali. EĽRO je aj výber dobových šermiarov ktorých uvidíte v akcii, množstvo folkových skupín, a každoročne sa tu zíde aj viacero hostí z oblastí hudby, herectva či rôznych vzácnych hostí z okolia, ktorí majú k tradíciám tohto historického mesta blízko. Tento rok tomu nebolo inak. Škoda len, že EĽRO netrvá dlhšie. Tie tri dni sú veľmi krátke a udalosť naozaj pekná. V tom čase sa totiž Kežmarok vráti o storočia späť, kedy v jeho uliciach títo remeselníci pracovali každým dňom. Atmosféru, ktorou vtedy dýcha mesto je ale treba zažiť. Keďže je už ale tento rok neskoro, zbytočne veľa slov, pozrite si fotogalériu... A budúci rok nezabudnite, druhý júlový týždeň v Kežmarku!
EĽRO - festival Európskeho Ľudového remesla - čítať viac...
 

Kežmarok

Kežmarok - červený kostol Kežmarok má hrdú históriu, ako kráľovské mesto dostalo práva od uhorského kráľa Béla IV. v roku 1269. Na jeho slávnu históriu poukazujú stavby, ktoré dodnes stoja a na každej fotografii Kežmarku figuruje či už Kežmarský hrad, alebo evanjelický kostol, či drevený evanjelický kostol, no je toho určite viac. Kežmarok je vzdialený od Vrbova 7km, je to prakticky 5 minút autom a ako som si to raz odmeral, len 7 minút bicyklom, totiž, od nás sa len pustíte dole kopcom...
Kežmarok - čítať viac...
 
Teším sa, že vás článok zaujal. Tak šup-šup, objednajte si ubytovanie. V ponuke mám domácich ubytovateľov a lacné ubytovanie bez provízie sprostredkovateľom!

Vrbov na facebooku: