Informácie pre záujemcov o ubytovanie

Moj-vrbov.sk nie je cestovná agentúra, ani cestovná kancelária, moj-vrbov.sk nie je ani majiteľom ubytovaní, ktoré na tomto webe ponúka

Moj-Vrbov.sk poskytuje priestor pre ubytovateľov z Vrbova a okolia na prezentáciu ich ubytovania.

Návštevník tejto stránky, alebo záujemca o ubytovanie si tak môže na tejto stránke vybrať z ponuky ubytovania a rezervovať si ubytovanie tak, že vyplní a odošle rezervačný formulár, ktorý sa nachádza pri každom ubytovaní v ponuke.

 • Vyplnený formulár sa odosiela priamo majiteľovi ubytovania, ktorý bude odpovedať záujemcovi o ubytovanie
 • Moj-Vrbov.sk nezasahuje nijakým spôsobom do procesu rezervácie a ubytovania 
 • Moj-Vrbov.sk len sprostredkuje záujem o ubytovanie majiteľovi ubytovania.
 • Moj-vrbov.sk nepreberá žiadne záruky za kvalitu ubytovania. Ubytovatelia na Moj-vrbov.sk sú ale zavedení niekoľko rokov v obore
 • Popis ubytovania je tvorený na základe popisu, ktorý dodá portálu Moj-vrbov.sk ubytovateľ. Ten sa zaväzuje, že jeho obsah je pravdivý a ceny neobsahujú žiadne skryté poplatky
 • Pri rezervácii ubytovania súhlasíte s podmienkami ubytovateľa spísanými v popise ubytovania pod záložkou "podmienky ubytovateľa"

Pomocník pri zorientovaní sa v ponuke ubytovania na moj-vrbov.sk

Ako objednať ubytovanie?

Pomocou tlačidla "rezervovať ubytovanie", ktoré nájdete pri každom ubytovaní v ponuke, vyzerá nasledovne:

  

Po kliknutí na toto tlačidlo sa objaví rezervačný formulár, ktorý je treba vyplniť. Vyplnený formulár treba odoslať. Bude doručený priamo majiteľovi konkrétneho ubytovania, ktorý na Váš záujem bude reagovať.


Čo predstavuje číslo ubytovania?

Číslo ubytovania predstavuje označenie ubytovania na moj-vrbov.sk, spravidla predstavuje číslo domu v obci.


Čo znamená, ak je pri ubytovaní popis 1x4, 2x4+1 ?

Znamená to, že ubytovanie má v ponuke jednu izbu pre štyri osoby a dve izby, v každej z ktorých sú štyri štandardné lôžka a možnosť jednej prístelky


Sezóny

Spravidla letná sezóna trvá od 1.7 do 31.8., zimná sezóna v trvaní od 24.12. do 7.1., ostatné obdobie je pokladané za mimosezónu. Rozsah sezón nie je ale určený striktne, je možné, že ubytovateľ si určí trvanie sezón vlastnými dátumami, preto platia rozsahy a ceny, ktoré sú uvedené v platnom cenníku každého ubytovania.

 

Všeobecné pravidla pre ubytovacie pobyty - čo a ako, ak sa chcete ubytovať


Rezervácia pobytu

Rezerváciu je možné zrealizovať prostredníctvom rezervačného formulára, ktorý sa nachádza pri každom ubytovaní, alebo telefonicky. Uprednostnite rezervačný formulár, ubytovateľ na základe neho dostane všetky potrebné informácie pre správne rezervovanie ubytovania pre Vás. Taktiež, bude zrejme požadovať zálohu a preto sa internetovej komunikácii zrejme nevyhnete. V prípade, ak preferujete telefonický kontakt, spojte sa s ubytovateľom a rezervujte si pobyt s určením
 • presného termínu vášho pobytu,
 • presného počtu osôb
Nezabudnite uviesť, že ste ho našli na Moj-Vrbov.sk, je to najlepšia reklama a pochvala pre tento web.

Ako postupovať po potvrdení rezervácie - preddavok

Štandardne vyžaduje každý ubytovateľ pre potvrdenie Vašej rezervácie zálohu - preddavok.
Preddavok je potrebné uhradiť čo najskôr, aby ubytovateľ po príchode vašej platby mohol potvrdiť vašu rezerváciu.
Ak preddavok nedosahuje celkovú cenu pobytu, zvyšok ceny uhradíte na mieste pobytu priamo majiteľovi ubytovacieho zariadenia.


Ako uhradiť preddavok

Informácie o čísle účtu a detailoch úhrady Vám budú zaslané mailom ubytovateľom. Moj-vrbov.sk nevidí a ani nezasahuje do tohto procesu.


Nástup na pobyt

Nástup na pobyt je spravidla po 14.00 hod v určený deň príchodu, ukončenie pobytu do 10.00 hod v deň odchodu. Niekoľko dní pred nástupom na pobyt sa telefonicky spojte s ubytovateľom a dohodnite sa na presnom čase vášho príchodu.


Zmena počtu osôb nastupujúcich na pobyt

Vopred dohodnutý počet osôb je možné prekročiť len po vzájomnej dohode s ubytovateľom. Taktiež nie je možné svojvoľné zvýšenie počtu osôb počas pobytu.

 


Problémy počas pobytu

Ak budete mať pri nástupe, alebo počas pobytu akýkoľvek problém, v prvom rade ich riešte s ubytovateľom.
Moj-vrbov.sk môže a bude pomáhať tým, že na svojich stránkach umožní ubytovaným sa vyjadriť v knihe hostí k jednotlivým ubytovaniam.


Stornovanie pobytu

Bežnou praxou je, že aj po potvrdení rezervácie a máte možnosť v nevyhnutnom prípade (napr. choroba alebo iná vážna príčina) zaplatený pobyt zrušiť.
Výška storno poplatku je závislá od toho, ako dlho pred začiatkom pobytu nahlásite jeho zrušenie
Pozor! Ubytovatelia majú vlastné podmienky, ktoré sa nemusia presne zhodovať. Preto si vždy prečítajte podmienky pri danom ubytovaní! Moj-vrbov.sk sa snaží zjednotiť tieto podmienky na následovné:
 • viac ako 60 dní pred nástupom na pobyt je storno poplatok vo výške 25% celkovej ceny pobytu
 • viac ako 30 a menej ako 60 dní pred nástupom na pobyt je storno poplatok vo výške 40% celkovej ceny pobytu
 • viac ako 10 a menej ako 30 dní pred nástupom na pobyt je storno poplatok vo výške 50% celkovej ceny pobytu
 • 10 a menej ako desať dní pred nástupom na pobyt je storno poplatok vo výške 65% celkovej ceny pobytu


V cenách za ubytovanie nie sú zvyčajne zahrnuté

Kaucia vo výške 34€, ktorú môže od Vás ubytovateľ vyžadovať. Ubytovaný zodpovedá za to, že po ukončení pobytu odovzdá ubytovacie zariadenie v pôvodnom stave. Ak počas pobytu dôjde k poškodeniu ubytovacieho zariadenia, má ubytovateľ právo použiť celú kauciu alebo jej časť na úhradu vzniknutých škôd.
 

Vrbov na facebooku: