Cyklotrasa Vrbov - Kežmarok

Cyklotrasa Vrbov - Kežmarok

Náročnosť 2/10, dĺžka trasy 9 km, vhodný aj cestný bicykel

Krásne počasie medzi sviatkami na prelome rokov 2014 a 15 nám ponúklo možnosť zájsť na náš nový cyklistický chodník v obci Vrbov. Chodník začína už nad Kupeľskou ulicou, kde nájdete mnoho ubytovaní z našej ponuky. Smeruje na Kežmarok, jeho dĺžka je podľa google mapas 4,6 kilometra, čo je dôležité, dovedie vás ale až takmer ku Kežmarku. Túto cyklotrasu sme na moj-vrbov.sk už zmapovali pred niekoľkými rokmi, teraz ju ale môžete prejsť trochu inak...
No a zmapovali sme ju v tomto článku - cyklotrasa na Kežmarský rybník. No a ponovom si ju môžete prejsť po novom asfaltovom cyklochodníku!Cyklotrasa Vrbov - Kežmarok - nová, asfaltová

My sme šli na prechádku spolu s rodičmi a tá začala naozaj príjemne. No po chvíli ostrý vietor so snehom, ktorý odrazu vymenil slnečný deň nás niektorých donútil vrátiť sa domov :-) Už sa ale tešíme na jar, kedy tento chodník naplno vyskúšame na bicykli, či kolieskových korčuliach. Aj v tomto období sme na krátkom úseku na nej stretli nejedného cyklistu, či ľudí, ktorí sa tam vydávajú na prechádzky.

Cyklotrasa Vrbov - Kežmarok - nová, asfaltová

Z fotografií vidieť, že asfalt je ešte čerstvý a trasa sa tiahne priamo pomedzi polia.

Cyklotrasa Vrbov - Kežmarok - nová, asfaltová

No, netešíme sa chytrákom, ktorí po cyklotrase chodia na štvorkolkách, či na iných vozidlách a roznášajú po cyklotrase blato. Verím, že ich ale obec vyrieši.
Ďalšia malá podpora pre rozvoj turizmu u nás. Tešíme sa a ďakujeme obci Vrbov! :-)
 
Teším sa, že vás článok zaujal. Tak šup-šup, objednajte si ubytovanie. V ponuke mám domácich ubytovateľov a lacné ubytovanie bez provízie sprostredkovateľom!

Vrbov na facebooku: