Cyklotrasa najkratšia: k tretiemu Vrbovskému rybníku

Hodnotenie čitateľov: / 4
SlabéVynikajúce 
Cyklotrasa najkratšia - k tretiemu vrbovskému rybníku

Začiatok: Vrbov, cieľ: Tretí Vrbovský rybník a späť, trvanie: cca 00:40, náročnosť 2/10

Trasa začína kdekoľvek vo Vrbove. Cieľ je zamieriť smerom na kúpalisko - k jeho vrchnej časti. Avšak nie ako autom. To nechajte doma :-) Dá sa tam dostať aj iným spôsobom - samozrejme, na bicykli, čítajte ďalej.
Skúste prejsť bicyklom ku spodnému parkovisku a teda spodnej bráne kúpaliska. Ako začína posledné parkovisko, zbadáte hneď oproti búdke, z ktorej vyberajú parkovné poľnú cestu smerom hore, okolo areálu kúpaliska. Zamierte tam. Cesta je poľná, mierne vychodená a ide sa tam pohodlne. Vyjdete až na hornú bránu. Tam sa pustite po asfaltovej ceste smerom ku autocampingu - dozadu. Pri ňom smerom hore - do kopca, kde vás už nič nepopletie. Cestou sa vám naskytnú krásne zábery rybníka a rybárov okolo neho. Ak sa lepšie prizriete, tak v mieste, kde prvý a druhý rybník oddeľuje len cesta je most. Práve pod ním zvyknú plávať malé rybičky, ktoré sme sa ako malí vždy snažili chytiť... Pokračujte ďalej. Dostanete sa až k tretiemu rybníku. Najväčšia show je tam prísť večer, okolo šiestej, keď sú ryby v tomto rybníku krmené... Nikdy by ste nepovedali, že tam môže byť toľko rýb...

Bicyklom k tretiemu Vrbovskému rybníku

Cyklotrasa najkratšia - k tretiemu vrbovskému rybníku

A toto je už pohľad na tretí Vrbovský, aktuálne stále chovný rybník. Nádhera, čo poviete?
 
Teším sa, že vás článok zaujal. Tak šup-šup, objednajte si ubytovanie. V ponuke mám domácich ubytovateľov a lacné ubytovanie bez provízie sprostredkovateľom!

Vrbov na facebooku: