Na bicykli: Vrbov - Ľubica - Ruskinovce - Levočská dolina

Ruskinovce - levocska dolina - Lubica - Vrbov Náročnosť 6/10, dĺžka trasy 33km, horský bicykel, trvanie: 2,5 hodiny.

Cyklotrasa nás opäť povedie bývalým vojenským pásmom Javorina. Východzí bod je rovnaký ako minule: kasárne Ľubici (časť pod Lesom), pôjdeme tentoraz dolinou okolo bývalej obce Ruskinovce, stúpaním na bývalé Dvorce až dole do Levočskej doliny. Cesta je vhodná pre horský bicykel, ako rodinnú bicyklovačku s deťmi vrele odporúčam!

Na bicykli: Vrbov - Ľubica - Ruskinovce - Levočská dolina - čítať viac...
 

Bicyklom: Ľubica (pod lesom) - Ľubické kúpele - Ihľany (Majerka) - Lomnička

Javorina: Ľubica, Ľubické kúpele, Lomnička a späť

Náročnosť 6/10, dĺžka trasy 40 km, len horský bicykel. Trvanie: 3 Hod.

Ďalší výlet bicyklom v bývalom vojenskom obvode Javorina. Osobne som odparkoval auto v Ľubici - časť pod lesom - pri bývalých kasárňach. Môžete tak urobiť aj vy. Cesta odtiaľ totiž je pokojná, bez áut, ticho, kľud a príroda ktorá už takmer pohltila minulosť spojenú s ťažkou vojenskou technikou a muníciou. Krátka história územia a dedín, ktoré museli ustúpiť vojenskému pásmu. Trasu možno predĺžiť, skrátiť podľa potreby.

Bicyklom: Ľubica (pod lesom) - Ľubické kúpele - Ihľany (Majerka) - Lomnička - čítať viac...
 

Paráda! (okolo Vrbova v zime na bicykli)

Bicyklom v zime okolo Vrbova

Náročnosť 8/10, dĺžka trasy 13,4 km, len horský bicykel. Trvanie: 1,5 Hod.

Vianoce v roku 2016 boli nádherné.
Nevýrazné počasie bez snehu a málo najazdených kilometrov v tomto roku ma presvedčili, že je treba zobrať so sebou na zimnú dovolenku aj bicykel. Predtým, než sme dorazili do Vrbova, niekoľko krát som si bol zajazdiť aj na Liptove. Bolo tam nádherne, zažil som dni plné blata, rozmočeného snehu, ale aj úplne zasnežený deň. Nečudo, že plný nadšenia som vysadil bicykel aj vo Vrbove. Rýchlo som zistil, že som pod Tatrami.
Paráda! (okolo Vrbova v zime na bicykli) - čítať viac...
 

Bicyklom z Vrbova na Štrbské pleso a späť

Vrbov - Štrbské pleso na bicykliNáročnosť 7/10, dĺža trasy 80 km, vhodná pre cestný bicykel.

Bol pekný, augustový, pod Tatrami mierne chladný letný deň a bol čas osedlať znova bicykel. Trasa začína v obci Vrbov, kde odporúčam ubytovať sa. Končí na Štrbskom plese - v príjemnej kaviarni s dekou na chrbte a nohách. Inými slovami - luxus, paráda, zážitok...
Bicyklom z Vrbova na Štrbské pleso a späť - čítať viac...
 

Mapa cyklotrás okresu Poprad, Kežmarok, Levoča a celého Prešovského kraja

Značenie cyklotrás Vrbov, Spiš, Prešovský krajKaždý z nás už niečo v živote nabicykloval. Je to spôsob, ako zabudnúť na prácu, zanechať stresy za sebou na ceste, získať silu, energiu, uvoľniť myseľ. Hovorím zrejme nielen za seba. V tomto článku chcem definovať potrebný základ pre orientáciu v značení cyklotrás. Takže, krátko naštudujte predtým, než sa pozriete do mapy, ktorú ponúkam. Mapa zobrazuje všetky cyklotrasy v Prešovskom kraji, t.j. áno, v okolí Vrbova, v Slovenskom raji, vo Vysokých Tatrách a tak ďalej... To, čo uvediem, platí pre celé Slovensko. Takže, krátky, poučný článok, ako to len ja viem :-)
Mapa cyklotrás okresu Poprad, Kežmarok, Levoča a celého Prešovského kraja - čítať viac...
 

Do Červeného Kláštora na bicykli z Vrbova

Z Vrbova do Červeného Kláštora na bicykliNáročnosť 8/10, dĺžka trasy 94 km, vhodné pre cestný bicykel. Trvanie: 4,5 Hod (závisí od vás)

Po tom, čo sme s manželkou boli v Červenom Kláštore autom, povedal som si, že toto musím ísť aj na bicykli. Dôvodom bolo efektné stúpanie "na Maguru", ktoré je zážitkom aj autom a poviem vám, že bicyklom dvojnásobné :-) Netreba sa ale báť, priebeh trasy nie je tak krkolomný a mierne trénovaný cyklista to skrátka zvládne.
Do Červeného Kláštora na bicykli z Vrbova - čítať viac...
 

Z Vrbova, do Tatranskej kotliny, Spišskej Belej, Kežmarku a späť.

Cyklotrasa pre cestný bicykel v okolí Vrbova a Vysokých TatierNáročnosť 7/10, dĺžka trasy 48 km, vhodné pre cross/cestný bicykel. Trvanie na cestnom: do 2 Hod.

Cyklotrasu tvorí nenáročný okruh s počiatočným stúpaním z Vrbova až do Tatranskej Lomnice, potom je to už ale relatívne ľahká cesta pre cestný, či cross bicykel a mierne trénovaného cyklistu. Celková dĺžka je 48 kilometrov, na ceste je mnoho možností, ako ju rozšíriť, spestriť a veľa na videnie a zažitie. Uvediem v texte.
Z Vrbova, do Tatranskej kotliny, Spišskej Belej, Kežmarku a späť. - čítať viac...
 

Cyklotrasa Vrbov - Kežmarok

Cyklotrasa Vrbov - Kežmarok

Náročnosť 2/10, dĺžka trasy 9 km, vhodný aj cestný bicykel

Krásne počasie medzi sviatkami na prelome rokov 2014 a 15 nám ponúklo možnosť zájsť na náš nový cyklistický chodník v obci Vrbov. Chodník začína už nad Kupeľskou ulicou, kde nájdete mnoho ubytovaní z našej ponuky. Smeruje na Kežmarok, jeho dĺžka je podľa google mapas 4,6 kilometra, čo je dôležité, dovedie vás ale až takmer ku Kežmarku. Túto cyklotrasu sme na moj-vrbov.sk už zmapovali pred niekoľkými rokmi, teraz ju ale môžete prejsť trochu inak...
Cyklotrasa Vrbov - Kežmarok - čítať viac...
 

Výlet na bicykli z Vrbova na Hrebienok vo Vysokých Tatrách

Výlet bicyklom do Starého SmokovcaNáročnosť 7/10, dĺža trasy 33 - 73 km, vhodný cross, alebo cestný bicykel.

V jedno zamračené letné doobedie v auguste 2014 sme sa rozhodli navštívit Starý Smokovec. Aby som nahovoril manželku na výlet, cieľom mala byť cukráreň v Starom Smokovci, kde sme si naposledy dali výborný zákusom po túre :-)
Celé dni sme vyčkávali dobré počasie  a to nie a nie prísť. Doobeda nepršalo a tak sme sa vydali na výlet riadne vyzbrojení, mali sme bundy, ale aj pršiplášte. Tie sa nám veru zišli, hneď po príchode do Starého Smokovca totiž začalo po drobných prehánkach poriadne „liať“. Ani po treťom koláči dážď neopadol a po hodine sedenia v cukrárni sme sa preto vydali na cestu späť – zabalení do pršiplášťov! :-)
Výlet na bicykli z Vrbova na Hrebienok vo Vysokých Tatrách - čítať viac...
 

Výlet bicyklom do bývalého vojenského priestoru

Náročnosť 7/10, dĺža trasy 42km, trvanie cca 3 hod (pokojným tempom), vhodný cross, alebo horský bicykel.

Pekný deň pod Tatrami možno využiť aj na návštevu bývalého vojenského pásma Javorina. Máte bicykel, tak spojte pohyb s trochou histórie :-)
Vždy ma zaujímala história práve tejto oblasti. Poviem vám prečo, totiž, aj moju rodinu v tej dobe (1952) násilne odtiaľ vysťahovali. Neboli samotní, oblasť muselo opustiť mnoho ľudí. Vojenské pásmo totiž vzniklo zlúčením obcí Blažov, Dvorce, Ľubické Kúpele a Ruskinovce. Naši boli práve z Ľubických kúpeľov, okolo ktorých bude viesť naša trasa. Môj dedo, kým som bol malý veľa spomínal na život tam. Vtedy som tomu veľmi nerozumel. Dnes si môžem prečítať niečo o Ľubických kúpeľoch aj na internete. Prečítajte si tento článok, budete sa na cyklotúru tam pozerať trochu inak, alebo čítajte ďalej.

Výlet bicyklom do bývalého vojenského priestoru - čítať viac...
 

3 malé cyklotrasy v okolí obce Vrbov

Bicyklovanie v okolí obce Vrbov

Že je vo Vrbove a okolí kam ísť bicyklom je jasné. Treba však vedieť, kde a ako. Zatiaľ sme nikde nenašli sprievodcu cyklotrasami (týmto by sme všetkých, ktorí s týmto vedia pohnúť niečo aj spravili), ktoré by v našom okolí pripravili čo i len jednu cyklotrasu, ktorá nevedie po hlavných cestách, kde je u nás najmä počas letnej sezóny veľké množstvo automobilov.
Pripravili sme teda pre vás, ktorí sa bez bicykla ani nepohnete, ale aj pre tých, ktorí na bicykel sadnú len keď naozaj nie je na práci nič iné pekné, vyhliadkové cykltorasy. Určené sú najmä pre horské bicykle, keďže sú vedené zväčša po poľných cestách. Každá z nich by vám mohla postačiť na jeden deň :-) nie, nie sú tak dlhé, ale myslíme si, že ste hlavne prišli na dovolenku, chcete sa teda vyvaľovať aj na kúpalisku, zásjť na obed do mesta, doobedu možno ešte do Tatier, či na nejakú túru... No a tieto trasy by mohli byť takým doplnkom k vášmu tráveniu voľného času na dovolenke...


Prinesiete si vlastné bicykle? Ak nie, tu je zoznam ubytovaní, ktoré ponúkajú aj bicykle na prenájom:


- ubytovanie č. 166 ponúka bicykle

3 malé cyklotrasy v okolí obce Vrbov - čítať viac...
 

Cyklotrasa najkratšia: k tretiemu Vrbovskému rybníku

Cyklotrasa najkratšia - k tretiemu vrbovskému rybníku

Začiatok: Vrbov, cieľ: Tretí Vrbovský rybník a späť, trvanie: cca 00:40, náročnosť 2/10

Trasa začína kdekoľvek vo Vrbove. Cieľ je zamieriť smerom na kúpalisko - k jeho vrchnej časti. Avšak nie ako autom. To nechajte doma :-) Dá sa tam dostať aj iným spôsobom - samozrejme, na bicykli, čítajte ďalej.
Cyklotrasa najkratšia: k tretiemu Vrbovskému rybníku - čítať viac...
 

Cyklotrasa stredne dlhá: z Vrbova ku Kežmarskému rybníku

Cyklotrasa z Vrbova ku Kežmarskému rybníkuDĺžka trasy: cca 11km, trvanie: cca 1:00 Hod pohodlným tempom, náročnosť: 3/10

Krásna cyklotrasa, kde po kopcoch prechádzate medzi Vrbovom a Kežmarkom na bicykli. Nenáročný, krátky výlet aj pre rodiny s deťmi.


Cyklotrasa stredne dlhá: z Vrbova ku Kežmarskému rybníku - čítať viac...
 

Z Vrbova do Vlkovej, následne k tretiemu Vrbovskému rybníku

Cylkotrasa číslo 3: Vrbov - Vlková, tretí Vrbovský rybníkDĺžka trasy: cca 18km, trvanie: cca 2:00 Hod stredným tempom, náročnosť: 7/10

Vyhliadková cyklotrasa po okolí obce Vrbov, určená pre horské a cross bicykle. Meria približnie 18km a prejdete ju pokojným tempom asi za dve hodinky. Výhľady - perfektné!

Z Vrbova do Vlkovej, následne k tretiemu Vrbovskému rybníku - čítať viac...
 
Teším sa, že vás článok zaujal. Tak šup-šup, objednajte si ubytovanie. V ponuke mám domácich ubytovateľov a lacné ubytovanie bez provízie sprostredkovateľom!

Vrbov na facebooku: